Tërrnoci

 1. Kërrsh
 2. Mëhalla shteke
 3. Bira e Nemcës
 4. Varrezat tek lokaliteti – Bira e Nemcës
 5. Lokaliteti te Ara e Haxhi Osmanëve
 6. Gradina
 7. Varrezat e Gradinës
 8. Muret e objektit Bizantin
 9. Lokaliteti – X
 10. Kisha
 11. Mulliri i Muharremit
 12. Lagja e Strukarëve
 13. Muri i parë mbrojtës i lumit të Tërrnocit
 14. Kisha e Tërrnocit
 15. Xhamija e Strukarëve
 16. Çezmja në mëhallën e Strukarëve
 17. Çezmja e Fejzulla Hysenit
 18. Shkolla fillore – Muharrem Kadriu
 19. Bunari i Hasanit Demës tek Mëhalla Strukarve
 20. Çezma e Haxhi Hetemit
 21. Xhamia e mesme e fshatit Tërrnoc
 22. Teqeja e Dervishallarëve
 23. Teqeja dhe varrezat Dervishallarëve
 24. Xhamija e mëhallës së Gashve dhe Terzive
 25. Varrezat e fshatit Tërrnoc
 26. Varri i Ridvan Qazimit – Komandant Lleshi
 27. Mulliri i Salih Suarës
 28. Mulliri i Zadit të Kallëve
 29. Mulliri i Bajramit të Dilës
 30. Mulliri i Durakit të Sulës
 31. Lokalitet dhe nekropole
 32. Mulliri i Sylejman Adilit
 33. Çezma e Hysenidrizëve – Hyseni i Idrizit
 34. Mulliri Hysenidrizëve
 35. Mullir i Leskajve
 36. Mulliri i Shabanit Haqifëve
 37. Mulliri i Kallajve
 38. Kisha e Kallëve
 39. Lokaliteti te Kisha e Kallëve
 40. Mulliri i Shehut
 41. Mulliri i Dacit
 42. Mulliri i Ramës
 43. Shtëpia e vjetër në lagjen e shtekëve
 44. Gërmadhat e objektit në Gradishtë
 45. Varrezat në Gradishtë
 46. Varrezat masive në Gradishtë
 47. Objekt i lashtë në Gradishtë
 48. Mur dhe objekt i lashtë në Gradishtë
 49. Gërmadhat objektit të lashtë në Gradishtë
 50. Muri mbrojtësi objektit të lashtë në Gradishtë
 51. Gërmadhat e objektit të lashtë në Gradishtë
 52. Objekt i lashtë në Gradishtë
 53. Objekti me murin mbrojtës në Gradishtë
 54. Gërmadhat e objektit të lashtë në Gradishtë
 55. Varri i lashtë në Gradishtë
 56. Bedemi dhe objekti në Gradishtë
 57. Varreza të lashta në Gradishtë
 58. Objekte të lashta në Gradishtë
 59. Objekte vëzhguese në Gradishtë
 60. Kisha Bizantine në Gradishtë
 61. Bedemi apo muri mbrojtës në Gradishtë
 62. Muri mbrojtës dhe objektet e vendbanimit në Gradishtë
 63. Mulliri i Ismailit Ibrës te Gradishta
 64. Kanali për pastrimin e xeheve në Gradishtë
 65. Venbanim i lashtë tek Mali i Tërrnocit
 66. Ambari tek shtëpia e Asllan Fejzullahut
 67. Ndërtesa e shkollës – Muharrem Kadriu
 68. Përmendorja e Muharrem Kadriut
 69. Lokalitet përmbi mëhallën e Strukarëve
Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: