Aktualitet

 1. Themelohet Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore në Preshevë
 2. Me rastin e themelimit të Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore
 3. Xhemaledin Salihu emërohet kryetar i SHTKK-së
 4. Akademi perkujtimore me rastin e 95 vjetorit te Ibrahim Kelmendit
 5. Trashëgimia kulturore dhe natyrore në Preshevë
 6. Ekspozita-presheva art
 7. PreshevART promovon ekspozitën me fotografi të Vjetra
 8. U hap ekspozita
 9. Fjala përshëndtëse e Xhemaledin Salihut
 10. Foto-ftesë për Tribunë
 11. Fotoreportazh
 12. Ftesa-per ekspozitë
 13. Intervistë e Xh.Salihut dhënë “presheva jonë”
 14. Intervistë në gazetën  “Nacionali”
 15. Kryetari i komunës së Preshevës priti pjesëmarrësit e Trib. Shkencore:”Vallja shqiptare…”
 16. Lajmin se në atarin e Miratocit
 17. Mbahet mbledhja e Kryesisë së Shoqatës së Trashigimisë kulturore
 18. Më 17 shkurt të vitit 2011
 19. Me rastin e zgjedhjes së Akademik Hivzi Islami
 20. N J O F T I M
 21. N J O F T I M PROG.DHE TEKS.MËSIMORE
 22. Ne mbrojtje te mjedisit
 23. NË PRESHEVË U MBAJT TRIBUNË SHKENCORE
 24. NISMË E MBARË-shkolla shqipe
 25. Një Ballkan me shkronja shqipe
 26. P R O G R A M
 27. Pas mbajtjes së tribunës shkencore
 28. pdf-Njoftimi 2012
 29. Dasma shqiptare në Preshevë dhe rrethinë, dikur dhe sot
 30. Për një regjistrim komplet të trashëgimisë kulturore të Luginës së Preshevës
 31. Për të mos ndodhur rrezikimi
 32. Përfaqësues nga Lugina e Preshevës në konferencën ndërkombëtae mbi arsimin në vend dhe diapsorë
 33. Politika përcakton moralin e njerëzve…
 34. Post festum: “Dasma shqiptare në Preshevë…”
 35. Presheva mbledhë studiuesit e trojeve shqiptare-komente
 36. PRESHEVA TUBON ekspertë dhe historianë nga të gjitha trojet shqiptare
 37. REAGIM-Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore në Preshevë në mbledhjen e saj te mbajtur më 12 tetor 2011
 38. Reportazh-studiues të njohur
 39. SHOQATA E TRASHËGIMISË PASQYRË E SUKSESEVE
 40. SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE E LUGINËS SË PRESHEVËS ME SELI NË PRESHEVË
 41. SHOQATA PER TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE E LUGINES SE PRESHEVES ME SELI NË PRESHEVË I URON TE GJITHË ANËTARËVE TË SAJ DHE SHQIPTARËVE NË LUGINË TË PRESHEVËS
 42. Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës në Preshevë
 43. Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari kulturore i uron Vitin e Ri 2013 të gjithë qytetarëve të Luginës së Preshevës duke i uruar një vit të mbarë
 44. SHOQATA PER TRASHEGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE ME SELI NE PRESHEVE I URON TE GJITHE SHQIPTAREVE TE LUGINES SE PRESHEVES DHE KUDO NE BOTE 28 NENTORIN
 45. SHOQATA PËR TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE NË PRESHEVË ME SUKSES I REALIZOI OBJEKTIVAT KRYESORE TË PROGRAMIT TË PUNËS PËR VITIN 2012
 46. Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës me seli në Preshevë i uron shëndet…
 47. SHTKK
 48. Simpozium i suksesshëm shkencor në Preshevë – 11
 49. Simpoziumi
 50. Studimi
 51. Studiues të njohur të unifikimit
 52. SYNIME DHE GATISHMËRI PËR BASHKËPUNIM TË NDËRSJELLTË
 53. Takim
 54. Trashëgimia natyrore në Luginën e Preshevës dhe menaxhimi i qëndrueshëm i saj
 55. Tribunë
 56. Tribuna në Prizren dhe punimi im
 57. Kërkesat e shumta
 58. Tribunë e suksesshme që i hap rrugë tribunave tjera
 59. Tribunë me rëndësi kulturore
 60. U mbajt tribuna
 61. U promovua libri: “Koha e ngritjes…”
 62. XHEMALEDIN SALIHU- Urim për vitin 2012
 63. Xhemaledin Salihu-Urim për 28 Nëntorin
 64. KËRKESË
 65. Kërkesë për mjete për BOTIMIN E LIBRIT
 66. Kërkese_per_mjete
 67. LËNDA-KËSHILLIT KOMUNAL
 68. Kush dhe pse e përjashtoi shoqatën për Trashëgimi dhe krijimtari kulturore dhe komentet
 69. Recension i F. Selimit: ”Dasma shqiptare në Preshevë dhe rrethinë, dikur dhe sot”
 70. PER RRUGË E PERSPEKTIVA TË TJERA
 71. Recension per librin FERID SELIMI
 72. VENDBANIMI LLUÇAN I BUJANOCIT
Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: