Ballina

Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore

Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore është  shoqatë vullnetare, jo qeveritare dhe jo fitimprurëse, e themeluar në kohë të pacaktuar dhe për realizimin e qëllimeve në lëminë e trashëgimisë dhe krijimtarisë kulturore, gjegjësisht me qëllim të ruajtjes dhe mbrojtjes së trashëgimisë kulturore dhe të kultivimi të krijimtarisë kulturore.

 Objektivat e Shoqatës janë :

1.Hulumtimi, evidentimi , kultivimi,mbrojtja dhe ruajtja e trashëgimisë kulturore dhe

2.Hulumtimi, kultivimi  dhe zhvillimi i krijimtarisë kulturore

Presheva, 1913

Presheva e vjetër, 1913

Kalaja e Preshevës

Kalaja e Preshevës daton nga koha iliro romake

Kacipupi, Oppidumi Dardan është lokalitet parahistorik, gjendet në pjesën perëndimore të Rahovicës

Kacipupi, Oppidumi Dardan është lokalitet parahistorik, gjendet në pjesën perëndimore të Rahovicës

Kalaja e Bushtranit

Kalaja e Bushtranit

 

Reklama

2 Përgjigje to “Ballina”

  1. enrit8 11 Nëntor, 2013 te 8:57 pm #

    Ky mendim i yti shumë i bukur dhe shumë i qartë vetëm vazhdo kështu, të përshendet daja i yti vozitësi.

  2. sabit 4 Dhjetor, 2013 te 7:12 pm #

    suksese ju lumt

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s